آموزش ها و مقالات, مطالب آموزشی شبکه

بررسی انواع سرور اچ پی HP Server Proliant

hp server-سرور اچ پی

سرور اچ­ پی « HP Proliant Server »

شبکه­ بندی کامپیوتری در سازمان­ ها، شرکت ­ها و هر جایی که به بیشتر از یک کامپیوتر برای پیش­ برد پروژه­ ها نیاز است ، بدون وجود سروری قدرتمند امکان­پذیر نیست. در عصر حاضر روز به روز به تعداد شبکه­ های کامپیوتری افزوده می ­شود و در نتیجه نیاز به ارتقاء و اصلاح سرورها به شدت حس می­ شود.

سرورها سیستم­ های کامپیوتری تشکیل­ شده از نرم­ افزار و سخت افزار می­ باشند، که به نوعی کنترل و مدیریت مجموعه­ ای از کامپیوترها را به عهده دارند.  مهم­ترین تجهیزاتی که در هر سرور به کار می­ رود عبارتند از؛ پردازنده، پاور، هارد و رم.

نتیجه ادغام دو کمپانی “Compaq” و “HP) “Hewlett Packard) به تولید و عرضه برندی در بازار سرورها منتهی شد، که در حال حاضر گوی سبقت را از هم­نوعان خود ربوده­ است. “Proliant” برندی است که به نوعی حاصل همکاری دو کمپانی ذکر شده بوده و برند “Net server” را برای همیشه کنار زده­ است.

قابلیت­هایی که سرور اچ پی از خود نشان داده ­اند، باعث شده که این محصول به تولید نسل­ ده نیز برسد. از بارزترین قابلیت­ های HP Proliant Server، می­ توان به منابع تغذیه دوگانه و پشتیبانی از پیکربندی افزونه­ ها اشاره کرد.

سرور اچ­ پی ؛ بزرگترین سرور خودکفای جهان

فناوری فضای ابری، تحولی بزرگ و منحصر به فرد در پردازش اطلاعات دیجیتالی و داده ­­ها به وجود آورده ­است. تأثیر این نوآوری بر روی مراکز داده نیز، غیرقابل انکار می­ باشد.

محیط­ ها با سرعت روزافزونی در حال مجازی شدن هستند و حجم و بار کاری در این زمینه غیرقابل پیش بینی می­ باشد. به طور معمول یک مرکز داده ده هزار فوت مربعی، هر ساله رشدی برابر با چهل و پنج درصد دارد. این حجم از بار کاری نیازمند تمهیداتی برای حفاظت و آنالیز بدون خطا و پرسرعت از اطلاعات می باشد.

اما فضای ابری تنها بر روی زیرساخت های سرورهای منسوخ شده تأثیر نگذاشته است. در واقع این فناوری، اثری موج مانند داشته و زیرساخت­ های سرور خود شما و عملیات­ هر مرکز داده­ ای­ را نیز تحت تأثیر قرار داده ­است.

تا پیش از روی کار آمدن «سرورهای اچ­ پی»، خیلی از زیرساخت­ ها و پروسه­ های فناوری اطلاعات با باگ­ هایی مواجه شده­ بودند. در واقع سرورها دیگر آنطور که باید و شاید پاسخگوی حجم پردازشی اطلاعات نبوده و در خیلی از مواقع کارآیی مورد انتظار کاربران را نداشتند. همه چیز نشان می ­داد که زمان روی کار آمدن یک سرور هوشمندتر، با کارآیی و سرعت بالاتر، فرا رسیده­ است.

سرور اچ ­پی نسل هشتم شبیه به هیچ سروری دیگری در بازار نیست. این نوع سرور شامل بیش از ۱۵۰ طراحی نوآورانه می­ باشد، که به مدیران فرصت می ­دهد عملکرد سیستم ­های خود را بالا برده و با آزادسازی بخش قابل توجهی از حافظه، بتوانند بر روی توسعه و دیگر بخش­ های کسب­ و کار خود تمرکز کنند.

«سرور اچ­ پی» پارامترهای هزاران سیستم را آنالیز کرده تا بستری برای انجام هر چه بهتر عملیات­ مختلف ایجاد کند. این سرور همچنین از هوشمند بودن خود برای حذف وظایف معمولی استفاده کرده و عملیات حوزه فناوری اطلاعات را اتوماتیک­ کرده است.

مدل­های مختلف سرور اچ ­پی

 • microserver
 • ML110 G7
 • ML310e Gen8
 • ML330 G6
 • ML350e Gen8

« دسته­ بندی انواع مدل ­های سرور اچ­ پی بر اساس فاکتورهای مختلفی انجام می­ گیرد. در ادامه دسته­ بندی­ های مختلف سرور اچ­ پی را که بر اساس پارامترهای مختلف صورت گرفته شرح می­ دهیم »

دسته­ بندی سرور اچ­ پی بر اساس شکل ظاهری و توان پردازشی

یکی از رایج­ ترین این دسته­ بندی­ ها بر اساس دو مورد از ویژگی­ های مهم و کاربردی سرور اچ­ پی ، یعنی شکل ظاهری و توان پردازشی می­ باشد. بر این اساس خط تولید «سرور اچ­ پی» به چهار دسته زیر تقسیم می­ شود :

 • سرور ML یا “Proliant ML”

این مدل از سرورهای اچ­ پی پتانسیل بالایی در توسعه­ پذیری دارند. قابلیت تبدیل و نصب در رک از ویژگی­ های مهم Proliant ML می­ باشند. در ضمن ، سرورهای ML چهارچوبی ایستاده دارند و از ظرفیت بالایی در توسعه داخلی دیسک­ ها و اتصالات برخوردار می­ باشند.

 • سرور DLیا “Proliant DL”

 تعادل بین تراکم و قدرت پردازش، ویژگی بارز این مدل از «سرورهای اچ­ پی» به حساب می­ آید. تعریف دیگری که می­ توان برای سرور DL بیان کرد، فناوری مبتنی بر رک در آن می­ باشد.

 • سرور SL یا “Proliant SL”

 توان فوق­ العاده این نوع سرور اچ­ پی در پردازش اطلاعات و انجام عملیات، بارزترین ویژگی برای آنان به حساب می­ آید. این ویژگی منحصر به فرد باعث شده که سرورهای SD در دیتاسنترها و یا به اصطلاح مراکز داده کاربرد گسترده ­ای داشته­ باشند. سیستم این نوع سرورها نیز مبتنی بر رک می­ باشد.

 • سرور BL یا “Proliant BL”

 این نوع سرور که به سرور تیغه ­ای نیز معروف است، در محیط­ های محفظه­  ای مورد استفاده قرار می­گیرد. سرور BL بیشترین میزان تراکم و کنترل ­پذیری را در محیط­ های محدود شده رک تولید می­ کند. این سرورها تناسب زیادی با فناوری  HP BladeSystem دارند.

دسته ­بندی سرورهای اچ­ پی بر اساس نوع پردازنده

HPE Proliant ML 310

HPE Proliant ML

یکی دیگر از تقسیم ­بندی­ های «سرور اچ­ پی» بر اساس نوع پیکربندی پردازنده انجام می­ گیرد. بر این اساس سری­ های مختلفی از این نوع سرور وجود دارد که شامل؛ سری ۱۰۰، ۲۰۰، ۳۰۰ و ۴۰۰ که هر کدام دارای سیستم پردازنده تک سوکت و دو سوکت می ­باشند، سری­های ۵۰۰ و ۶۰۰ که سیستم پردازنده چهار سوکتی دارند،  سری ۷۰۰ و ۸۰۰ «سرور اچ­ پی» که دارای هشت سوکت هستند و در نهایت سری ۹۰۰  که برای آن هشت سوکت به علاوه هشتاد هسته و چهار ترابایت حافظه در نظر گرفته شده ­است، می­ باشند.

دسته­ بندی سرورهای اچ­ پی بر اساس سال ساخت

در سال ۲۰۱۲ نسل هشتم «سرور اچ­ پی» برای اولین بار به جهان معرفی شد. پس از آن سیر صعودی پیشرفت این نوع سرورها و عرضه ورژن­ های جدید ادامه داشت. بر این اساس می­ توان پرکاربردترین نسل­ ها و ورژن­ های «سرور اچ­ پی» را به این صورت دسته­ بندی کرد :

 • سرور اچ ­پی نسل نهم

این نوع سرور بر پایه پردازنده­ های Haswell و DDR4 ساخته شده ­اند. ویژگی­ های نسل هشتم «سرورهای اچ ­پی پرولاینت» در نسل نهم به تکامل رسیده ­اند.

 • سرور اچ ­پی نسل دهم

 این نوع سرور زیرساخت ­هایی برای سرور، ذخیره ­ساز و تجهیزات شبکه فراهم کرده ­است. همچنین پوشش ­دهی ۵۰ تا ۳۰۰ ماشین مجازی، از ویژگی ­های منحصر به فرد نسل دهم سرورهای اچ­ پی به حساب می ­آید.

سرورهای اچ­ پی نسل هشت

این سرور به نوعی تحولی در عرصه سرورهای اچ­ پی به حساب می ­آید. قابلیت­ هایی که این نوع سرور دارد، در روند پیشرفت آن نهادینه شده و به نوعی نقطه عطفی در طراحی و ساخت «سرورهای اچ­ پی» محسوب می شود.

 • سرور Moonshot

این سرور در دسته سرورهای تیغه ­ای نیز قرار می­ گیرد. سرور Moonlight بعد از عرضه نسل هشتم «سرورهای اچ ­پی پرولاینت» عرضه شده و به نوعی تکمیل­ کننده آن به حساب می ­آید.

 • سرور DL580

این نوع سرور دارای ویژگی UEFI بوت می­ باشد. سرور BL580 به نوعی در حد فاصل نسل هشتم و نهم «سرورهای اچ­ پی پرولاینت» عرضه شده ­است.

ساختار HP ProActive Insight در سرور اچ­ پی

ساختار “HP ProActive Insight” اساس و بنیاد هر سرور نسل هشتم hp می ­باشد. این سیستم به قدری قدرتمند است که می­ تواند در حد قابل توجهی؛ عملکرد برنامه­ ها را تقویت کرده، از داده­ ها محافظت کند، عملیات را ساده­ سازی کرده، کارآیی انرژی را بهینه ­کند و تجربه تأمین امنیت و سرعت بهینه عملکرد را برای مدیران و کابران به ارمغان بیاورد.

این سرورها قادر به اطلاع دادن، یاد گرفتن و رشد بوده، چالش­ های پیش ­رو را حل کرده، از بروز هرگونه خطا و باگ جلوگیری کرده و به شما در انجام عملیات مختلف کمک می­ کنند.

ساختار “HP ProActive Insight” شامل هوش نهادینه شده و قدرت تحلیل و همچنین یک سنسور ۳D بوده که زیرساخت­های آنالیز بیش از هزار و شیصد پارامتر سیستمی را فراهم می­کند.

این نوآوری باعث شده که وظایف معمولی به صورت اتوماتیک انجام گرفته و به این ترتیب هشداری برای جلوگیری از خطا یا آسیب در داده ­ها و بخش سخت­ افزاری سیستم وجود داشته ­باشد.

“HP ProActive Insight” از فناوری­ هایی نظیر؛ “HP Active Health”، HP” “Smart Array، “HP Location Discovery”، “HP Insight Online” و سرویس “Proactive support” پشتیبانی می­ کند.

مدیران با استفاده از این نوآوری می­ توانند، کار بیشتری را با صرف انرژی و تلاش کمتر به نتیجه برسانند.

ساختار “HP ProActive Insight” بیشترین طول عمر و فعالیت مفید را به همراه داشته و بهترین نتایج را با کمترین زحمت از سمت مدیران، کمترین میزان مصرف انرژی و کمترین میزان خرابی سیستم به ارمغان می­ آورند.

اتوماسیون چرخه عمر یکپارچه یا «Integrated lifecycle automation»

«سرور اچ­ پی نسل هشتم» یا به اصطلاح انگلیسی “HP ProLiant Gen8 Server” از هوشمندی خود برای اتوماتیک­ سازی حداکثری وظایف و عملیات در بخش­ های مختلف چرخه عمر IT استفاده می ­کند. سیستم “HP Active Health” بیش از هزار و شیصد پارامتر سیستمی را کنترل کرده و امنیت آن را تأمین می­کند. همچنین صد درصد تغییرات پیکربندی و عملیات سیستماتیک، با کمترین تلاش و یا فشار بر روی آن صورت می­ گیرد.

ویژگی­ های کلیدی و مهم :

 • تأمین کننده­های هوشمند HP یا “HP Intelligent Providing”؛ سیستم­ های آنلاین با عملکردی سه برابر سریع­تر و یک سیستم یکپارچه با ابزار پیکربندی OS، از ویژگی ­های اساسی «سرورهای اچ­ پی پرولاینت» به حساب می­ آیند. این ویژگی­ ها پروسه راه ­اندازی سرور را تسهیل بخشیده و سیستم را در جهت تقویت نرم­ افزارهای پشتیبانی مانند “(Service Pack for Proliant (SPP” بهینه می­ کند.
 • سلامت فعال اچ­ پی یا “HP Active Health”؛ این ویژگی «سرور اچ ­پی پرولاینت» بستری برای ایجاد بالاترین زمان کار مفید از طریق کنترل اتوماتیک تشخیص دقیق و هشدار به کار می ­رود.
 • به­ روز رسانی هوشمند اچ ­پی یا “HP Smart Update”؛ این ویژگی منحصر به فرد «سرورهای اچ ­پی پرولاینت»، چالش­ های به روز­رسانی از قبیل هزینه، صرف وقت و خطاهای بالقوه را کنار زده و تنها با یک کلیک ساده با سرعت هرچه بیشتر به­ روزرسانی را شروع می­ کند.

بهینه ­سازی انرژی خودکار یا “Automated energy optimization”

سرورهای هوشمند و کارآمد و همچنین زیرساخت ­های هر بخش از فناوری اطلاعات که قدرت و سرعت عملکردشان افت کرده­ است، به یک «سرور اچ­ پی پرولاینت نسل هشتم» نیاز دارند. این فناوری فضای کمی را اشغال می ­کند، به قدرت کمی نیاز دارد و در خنک­ سازی سیستم­ها و سبک کردن حافظه، عالی عمل می­کند. همه این موارد در کنار هم باعث شده که، میزان خطا در اینگونه سیستم ­ها به کمترین حد ممکن برسد.

ویژگی­ های کلیدی و مهم؛

 • سرویس تشخیص لوکیشن یا “Location Discovery Services”؛ تشخیص و شناسایی لوکیشن به وسیله بهینه سازی سرورها، یکی از ویژگی­ های قابل توجه این فناوری می­ باشد.
 • سرویس تشخیص دما یا “Thermal Discovery Services”؛ کاهش انرژی و افزایش توان پردازشی، نتیجه ­ای است که این فناوری برای سیستم­ ها به همراه دارد.
 • سرویس تشخیص قدرت یا “Power Discovery Services”؛ ویژگی منحصر به فردی که این فناوری دارد، حذف باگ ­های احتمالی و خطاهای بالقوه می­ باشد. این ویژگی تا حد قابل توجهی از آسیب به سیستم­ و داده ­ها جلوگیری می­ کند.

شتاب بار کاری پویا یا “Dynamic Workload acceleration”

مهندسان اچ ­پی ساختار سیستم را از طریق منسجم کردن حافظه و پردازش منبع برای عملکرد سریع تر متعادل­ سازی می کنند. این رویکرد حافظه و عملکرد سیستم را به هم نزدیک کرده و به میزان قابل توجهی در هزینه­ ها، وقت و انرزی صرفه­ جویی می­ کند.

ویژگی­ های کلیدی و مهم؛
 • بهینه سازی یکپارچه یا “solid State Optimized”؛ این ویژگی باعث ایجاد تعادل پویا میان عملکرد و ظرفیت سیستم می­ شود.
 • امنیت داده­ هوشمند یا “Smart Data Protection”؛ امنیت داده ­ها از طریق این فناوری تضمین شده و عملکرد سیستم­ ها به واسطه آن، بدون اختلال به روند خود ادامه می ­دهند.
 • سرویس ­های داده هوشمند یا “Smart Data Services”؛ این فناوری با زمان واقعی تنظیم شده تا بتواند به نوعی در حافظه سیستم یکپارچگی ایجاد کند.

سرویس پیش­ گستر و پشتیبانی یا “Proactive Service and Support”؛ این سرورها جزء اولین فناوری ­هایی هستند، که مدیریت IT  بر اساس محیط ابری سیستم های اچ ­پی را مدیریت و پشتیبانی کرده ­اند. در واقع کارشناسان HP با طراحی و ساخت این فناوری، به مشتریان خود در مقابله با چالش ­ها کمک کرده و امکان انجام و پشتیبانی از بیشترین میزان عملیات در کمترین زمان ممکن را برایشان فراهم کرده ­اند.

ویژگی­ های کلیدی و مهم؛

 • نظارت آنلاین یا “Insight Online”؛ این ویژگی باعث شد که اولین صنعت جامع مبنی بر فضای ابری، در انسجام با HP Insight Remote Support مدیریت فناوری اطلاعات بهینه ­ای داشته ­باشد.

 

 • سرویس پشتیبانی پیش گستر یا “Proactive Support Services”؛ این ویژگی فناوری اطلاعات را به زیرساخت­ های پیشرفته و عملکرد قدرتمند و پرسرعت رساند.

 

 • مزیت سرویس شماره یک یا “Service ONE Advantage”؛ لوکال پارتنرها را برای برنامه، مدیریت و رسیدن به راه­ حل­ ها در چرخه عمر فناوری اطلاعات به درجه کیفی بالایی رسانیده است.

راهنمای انتخاب سرور اچ پی مناسب

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در هر ۱۱ ثانیه، یک سرور اچ ­پی پرولاینت به فروش می­ رسد. در واقع از اولین عرضه این محصول تا کنون بیش از ۳۰ میلیون نسخه از آن خریداری شده ­است. این موضوع نشان می ­دهد که سرور اچ ­پی پیشگام بی چون و چرای بازار می­باشد.

این میزان از پذیرشی که در بازار نسبت به سرورهای اچ­ پی پرولاینت به وجود آمده ­است، ریشه در تعهد شرکت سازنده نسبت به استانداردهای صنعتی، ایجاد زیرساخت­ های مناسب و پاسخ به اعتماد مشتری­ان دارد.

اچ­ پی پرولاینت به عنوان سرور اداری و با هدف مدیریت دیتا سنترها، نیازمندی­ های شما را برطرف می­ کند. شما می­ توانید متناسب با تشکیلات خود، نسخه­ ای که سطح قابل قبولی از عملکرد، دسترسی، گستردگی خدمات و قدرت مدیریتی دارد را، انتخاب کنید.

سرور اچ ­پی پرولاینت به منظور برآوردن مطالبات همه انواع مشتری­ان که به طور حتم نیاز و خواسته متفاوتی دارند، در چهار خانواده مختلف طراحی و عرضه شده ­است.

سبد کالای محصولات اچ ­پی پرولاینت پر و پیمان است و هر نوع شبکه ­ای را پوشش می­ دهد. این نوع سرورها در چهار خانواده؛ سرور بلید (Server Blade (BL، رک اپتیمایز (Rack-Optimized (DL، تاور سرور (Tower Server (ML و هایپر اسکیل (HyperScale (SL در بازار موجود می­باشند.

برای اینکه بدانید کدام یکی از این سرورها مناسبت بیشتری با کار شما دارند و بهتر می ­توانند از عهده برآورده­ کردن خواسته­ های شما برآیند، بهتر است با ما همراه باشید. ما شناخت کاملی از هر کدام از خانواده­ های سرور اچ­ پی پرولاینت به شما می­ دهیم، و تصمیم­ گیری در جهت انتخاب بهترین مورد را برایتان آسان می­کنیم.

خانواده سرور اچ ­پی پرولاینت DL 

سرور اچ ­پی پرولاینت رک optinize یا به اصطلاح انگلیسی HP Proliant DL Servers، یک سرور همه­ کاره با قدرت متعادل­ سازی عملکرد، کارآیی و توان مدیریتی می­ باشد. سال­ ها تجربه و دانش مهندسی که به افزایش چشمگیر سرعت اجرا و عملکرد سیستم ­ها منجر شده، در  این خانواده از سرورهای اچ­ پی پرولاینت به نتیجه رسیده­ است.

خانواده سرورهای اچ ­پی پرولاینت DL سطح جدیدی از سرعت پروسه­ های کامپیوتری در کسب ­وکارهای مختلف را به دنیا معرفی کرده ­است. سرورهای اچ­ پی پرولاینت DL سرورهای قدرتمندی هستند، که در یک تا هشت پیکربندی مختلف وجود دارند.

در نسل هشتم از این خانواه سرور اچ­ پی پرولاینت، تعداد هسته پردازنده، حافظه و ظرفیت ذخیره­ سازی داخلی در حد قابل توجهی افزایش یافته­ است. به علاوه نسل جدیدی از فناوری HP Smart Array Technology به واسطه خانواده اچ­ پی پرولاینت به بازار معرفی شده­ اند.

خانواده سرورهای اچ­ پی پرولاینت DL نسل هشتم در مدل­ های زیر وجود دارد :

 

 • سرور اچ ­پی پرولاینت سری HP Proliant DL100 series ؛

 • این مدل از سرورهای اچ­ پی پرولاینت DL، دارای عملکرد محاسباتی بالایی بوده و با قیمت مناسب در تعداد انبوه وارد بازار می­ شود.
 • سرور اچ­پی پرولاینت سری HP ProLiant DL300p series؛ دیتا سنتر استاندارد رک و پیشگامی در عملکرد، از بارزترین سرورهای اچ­ پی پرولاینت DL300 p همه ­کاره می­ باشد.
 • سرور اچ­ پی پرولاینت سری HP ProLiant DL300e series؛ سرور رکی که تعریفی نو از سهولت کاربرد و برآوردن مطالبات ارائه داده ­است، در مدل اچ ­پی پرولاینت سری DL300e به جهان معرفی شده ­است.
 • سرور اچ پی پرولاینت سری HP ProLiant DL500 series؛ این مدل از سرورهای اچ ­پی پرولاینت DL، برای محیط­ هایی با حجم بالای کار طراحی شده است.

خانواده سرور اچ­ پی (Server Blade (BL

خانواده سرور اچ­ پی (Server Blade (BL یا به اصطلاح HP Proliant BL Family با تکنولوژی فضای ابری خود و همچنین زیرساخت­ هایی که فراهم می­ کند، کارآیی هر ساعت از وقت، هر وات از انرژی و هر دلار از سرمایه شما را چندین برابر می­کند. محصولات این خانواده تعادل قابل قبولی میان عملکرد و قابلیت توسعه ایجاد کرده و با طیف گسترده ­ای از استانداردهای کسب ­وکارهای مختلف مطابقت می­ کند.

سرورهای اچ ­پی پرولاینت BL برای انواع شبکه­ های کوچک، متوسط و بزرگ به کار می­ آید. افزایش قدرت پردازش و عملکرد و همچنین ظرفیت بالای حافظه و توان ذخیره­ سازی از ویژگی­ های این خانواده از سرورهای اچ ­پی پرولاینت می­ باشد.

سرورهای اچ ­پی پرولاینت BL نسل هشتم در مدل­ های زیر موجود است :

 • سرور اچ­ پی پرولاینت BL سری HP Proliant BL400c series :
 • این مدل از سرورهای BL، دارای ویژگی متعادل سازی عملکرد، تراکم و کارآیی برای برنامه­ های سازمانی می­ باشد.

 

 • سرور اچ­ پی پرولاینت ‌BL سری HP Proliant BL600c series؛ بی­ نظیر در قدرت عملکرد، توسعه ­پذیری و پوشش­ دهی بیشترین میزان حجم کاری ممکن؛ سه مورد از ویژگی­ های بارز این مدل از سرورهای اچ ­پی پرولاینت BL می­ باشد.

خانواده سرور اچ­ پی پرولاینت SL

خانواده اچ ­پی پرولاینت هایپر اسکیل یا به اصطلاح انگلیسی ProLiant SL Family of servers برای برآوردن نیاز محیط­ های هایپر اسکیل طراحی شده ­است. این خانواده از سرورهای اچ­ پی پرولاینت برای سرویس­ های وب، هاستینگ و تکنولوژی ابری مناسب می ­باشد. به علاوه محیط­ هایی که به پشتیبانی بالای عملیات محاسباتی نیاز دارند، می ­توانند مطالبات خود را با سرورهای اچ ­پی پرولاینت SL برآورده کنند.

سرعت در پردازش اطلاعات، سبک و به اصطلاح چابک بودن در انجام عملیات محاسباتی و همچنین هزینه اجرایی پایین از ویژگی­ های بارز این خانواده از سرورهای اچ­ پی پرولاینت می­ باشد.

نسل هشتم سرورهای اچ­ پی پرولاینت SL شامل مدل­ های زیر می­باشد:

 • سرور اچ ­پی پرولاینت مدل HP ProLint Servers SL6500؛

این مدل از سرورهای اچ ­پی پرولاینت SL، برای سرورهای مدولاری که به قابلیت بالایی در انجام عملیات محاسباتی نیاز دارند، طراحی شده­است. قیمت مقرون به صرفه، کارایی و تراکم بالا از ویژگی­ های ممتاز این مدل از سرورهای اچ­ پی پرولاینت خانواده SL می ­باشد.

خانواده سرور اچ ­پی پرولاینت ML

سرورهای اچ­ پی پرولاینت تاور سرور یا به اصطلاح انگلیسی ProLiant ML family of Servers، انعطاف­ پذیری بالایی داشته و به شدت برای سازمان­ هایی که دارای شعبات راه دور هستند و همچنین انواع دیتاسنترها مناسب می ­باشد.

این خانواده از سرورهای اچ­ پی پرولاینت همچنین به درد شبکه­ هایی می­ خورند، که علاوه بر ضرورت قدرت اجرایی بالا به قابلیت گسترده­سازی در آینده نیز نیاز دارند. نسل هشتم سرورهای اچ­ پی پرولاینت ML دارای حافظه، ظرفیت ذخیره­ سازی و توان مدیریتی بالایی می­ باشند.

خانواده اچ ­پی پرولاینت نسل هشتم در مدل های زیر عرضه می­شود :

 • اچ­ پی پرولاینت سری HP ProLiant ML300p series؛ از بارزترین ویژگی­ های سرورهای اچ ­پی پرولاینت مدل ML300p می­ توان به انعطاف پذیر بودن و قدرت عملکرد و انطباق ­پذیری بالا اشاره کرد.
 • اچ­ پی پرولاینت سری HP ProLiant ML300e series؛ از این مدل از سرورهای اچ­ پی پرولاینت می­ توان تحت عنوان سرور تاوری که سهولت در کاربری را به نهایت خود رسانده ­است، یاد کرد.

بالا بردن سطح کیفی سیستم­ های کامپیوتری با سرور اچ ­پی

 

مجهز کردن دیتاسنتر شما به مدل مناسبی از سرورهای اچ­ پی پرولاینت، به معنای تکمیل تجهیزاتتان با پردازشگرها، شتاب­ دهنده­ ها، حافظه، کنترل­ گرها، رک­ ها، نرم ­افزارهای سیستم و اجرا ، پاور و خنک­ کننده­ ها می­ باشد. قدرت بخشیدن به زیرساخت­ های دیتاسنتر شما با محصولات کالیبر بالای اچ­ پی پرولاینت که پشتیبانی بالایی داشته و یکپارچگی ایجاد می ­کنند، می­ تواند به شما در جهت ایجاد زیرساخت­ های اصولی کسب­ وکارتان اطمینان ببخشد.

چشم ­انداز قابلیت مدیریتی در سرور اچ­ پی

 

قابلیت مدیریتی سروهای اچ­ پی پرولاینت کل چرخه حیات این سیستم­ها را از CMS گرفته تا تکنولوژی ابری پوشش می ­دهد. در واقع سرورهای اچ­ پی پرولاینت با چشم­ انداز مدیریتی جامعی که داشته ، کارآمدی و دقت منابع زیرساختی شما را به نهایتش می­ رساند.

قابلیت­ های این نوع سرورها به راحتی قابل دسترسی بوده و کاربری آسانی دارند. پیکربندی و استقرار، سلامت و هشدارها، انرژی و قدرت، قابلیت دسترسی به اطلاعات از طریق سیستم ابری و همچنین مدیریت ریموت و گارانتی ؛ از ویژگی­ های منحصربه­ فرد سروهای اچ­ پی پرولاینت می­ باشند.

این سرورها هوشمندی بالایی داشته و بر همین اساس ، بسیار کارآمد می ­باشند. سرورهای اچ­ پی به مشتری کمک می­ کنند، که بیشترین سرعت و بالاترین کارآمدی را با صرف کمترین هزینه و انرژی ممکن به دست آورند.

این سرورها علاوه بر اینکه توان مدیریتی بالایی دارند، به شما امکان م ی­دهند که نظارت جامعی بر نحوه عملکرد آن داشته و سلامت سیستم­ های خود را تضمین کنید.

قابلیت دسترسی و کاربری آسان و همچنین قدرت بالای پردازش در سرورهای اچ­ پی پرولاینت؛ دقت و کارآمدی پروسه ­ها را برای کسب­ و کار یا سازمان شما به ارمغان می­ آورد.

سیستم­ های عملیاتی و محیط­ های مجازی برای سرور اچ ­پی 

سروهای اچ­ پی پرولاینت از ماکروسافت، Red Hat، SUSE و سیستم­ های عملیاتی استاندارد پشتیبانی می­ کند. قابلیت شبکه شدن با Linux نیز در این سرورها وجود دارد.

به علاوه شما می­ توانید کل محیط ­های عملیاتی مورد نیاز خود را از HP خریداری کنید. اچ پی تمام تجهیزات لازم بری سیستم­ های عملیاتی ویندوز ماکروسافت، Red Hat Linux Sunscribtion، SUSE Linux Subscription را برای شما فراهم کرده ­است.

زیرساخت هوشمند سرور اچ­ پی

اچ ­پی تعریفی نو از برآوردن نیازها و صرفه اقتصادی سرورهای کامپیوتری ارائه داده ­است. این سرورها به میزان چشمگیری از هدر رفتن زمان جلوگیری کرده و با هوشمندی که در آنها تعبیه شده به خودکفایی کامل رسیده ­اند.

قابلیت­ های منحصر به فرد و کارآمد سرورهای اچ­ پی ، نتیجه تمرکزی است ، که طراحان و سازند­گان این شرکت بر روی مطالبات مشتریان خود داشته­ اند. هوشمندی و کاربری آسان از مواردی است که صرفاً در جهت به دست آوردن رضایت مشتری در سرورهای اچ­ پی تعبیه شده ­است

بخشی از قابلیت­های سرورهای اچ ­پی عبارتند از:

 • سرویس Location Discovery Services ؛ این ویژگی در سرورهای اچ ­پی پرولاینت علاوه بر قابلیت تشخیص مکان، باعث بالا رفتن توان سیستم­ ها در پردازش حجم­ های کاری بالا شده­ است.
 • سرویس Thermal Discovery Services ؛ قابلیتی که در اینجا به آن اشاره شده، به نوعی از میزان انرژی مصرفی کاسته و به توان محاسباتی سیستم افزوده ­است.
 • سرویس Power Discovery Services ؛ خطاهای پیکربندی از طریق این قابیلت سرورهای اچ­پی پرولاینت حذف و دقت عملیات نیز بالا برده­ شده­ است.

 

معجزه سرور اچ­ پی برای شبکه­ های کامپیوتری و البته شما!

سرورهای اچ پی به شما کمک می­کنند، که بیشتر بازده را از سرمایه گذاری خود به دست آورید. این سرورها با دستگاه ذخیره سازی پیشرفته ، سوئیچ­ های فابریک و قابلیت به اشتراک گذاری اطلاعات ؛ کسب­ و­ کار شما را به بهترین نحو ممکن توسعه می ­دهند. قدرت در پردازش داده­ ها، پشتیبانی از اطلاعات، سهولت در استفاده ، کاهش هزینه ، زمان و انرژی مصرفی، بالا رفتن سرعت پروسه­ های کاری، یکپارچگی و انطباق ­پذیری با انواع سیستم­ ها و محیط­ های کاری و همچنین حذف فرآیندها تکراری و خطاها ؛ تنها بخشی از مزایای به کارگیری سرورهای اچ ­پی پرولاینت می­ باشد.

تا زمانی که کار کردن با سرورهای اچ­ پی را تجربه نکنید، متوجه نمی­ شوید که استفاده از چنین فناوری پیشرفته­ ای، می­ تواند به چه اندازه دلچسب و لذت­بخش باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code