آموزش ها و مقالات, مطالب آموزشی شبکه

۱۰ دستگاه سخت افزاری فایروال برتر در سال ۲۰۲۲

، 10 فایروال برترTop-10-Firewall-Hardware

سخت افزار فایروال بین uplink و سیستم مشتری قرار می گیرد و ترافیک را بر اساس سیاست های امنیتی فیلتر می کند.

فایروال به نرم افزار یا سخت افزاری گفته می شود که بین کامپیوتر شما و اینترنت قرار می گیرد و از شبکه،سرور و سیستم کامپیوتری شما، با توجه به قوانینی که برای آن تعریف شده در برابر ورود داده ها و کد های مخرب ،ترافیک غیر ضروری اینترنت و خرج و ارسال ناخواسته اطلاعات در برابر هکر ها و حمله های جاسوسی محافظت می کند.

یک دستگاه فایروال فیزیکی یا سخت‌افزار فایروال به عنوان وسیله‌ای تعریف می‌شود که بین uplink و سیستم مشتری قرار می‌گیرد و ترافیک عبوری را بر اساس سیاست‌های امنیتی از پیش پیکربندی‌شده، نمایه‌های کاربر و قوانین تجاری فیلتر می‌کند.Uplink ترافیک ورودی را از شبکه های عمومی یا خصوصی حمل می کند، در حالی که سیستم مشتری یک سرور، یک دسکتاپ کارمند، یک سیستم WFH و غیره است.

این مقاله اصول سخت افزار فایروال را بررسی می کند و ۱۰ رقیب برتر در این فضا را در سال  ۲۰۲۲  مورد بررسی قرار می دهد.

سخت افزار فایروال چگونه کار می کند؟

هدف اصلی سخت‌افزار فایروال بازرسی ترافیک ورودی و اجازه یا مسدود کردن بسته های داده با توجه به تنظیمات از پیش تعیین شده است. تمام داده‌هایی که در شبکه‌ها حرکت می‌کنند شامل بسته‌های داده‌ای هستند که حاوی اطلاعات سرصفحه هستند و منبع، نوع و مقصد بسته را با یکدیگر ارتباط می‌دهند. فایروال این اطلاعات هدر را بررسی می کند تا فقط ترافیک قانونی را وارد کند.

راه حل های سخت افزاری فایروال پیشرفته می توانند با اعمال سیاست های امنیتی پیشرفته یک گام فراتر بروند. این خط‌ مشی‌ها می‌توانند به شناسایی بدافزارهای بالقوه، تهدیدات روز صفر، حملات خشونت‌آمیز، دسترسی‌های غیرمجاز و مجموعه‌ای از خطرات امنیتی دیگر کمک کنند.

حتی می‌توانید سخت‌افزار را با اطلاعات امنیتی و سیستم‌های مدیریت رویداد (SIEM) ادغام کنید تا هشدارهای هم‌زمان، تجزیه و تحلیل روند دقیق و توصیه‌های عملی برای امنیت سازمانی دریافت کنید.

به عبارت دیگر، سخت‌افزار فایروال به همان اندازه که بخشی از مجموعه امنیت سایبری شما است، بخشی از مجموعه ابزار مدیریت شبکه شما است.

در اینجا پنج نکته وجود دارد که باید در مورد دستگاه های سخت افزاری فایروال به خاطر بسپارید:

 1. دستگاه سخت افزاری ممکن است در روتر تعبیه شده باشد. در چنین سناریوهایی، شما یک روتر چند منظوره و دستگاه فایروال دارید.
 2. از نظر فنی یک سیستم محاسباتی قابل حمل با نرم افزار فایروال نصب شده بر روی آن نیز سخت افزار فایروال محسوب می شود.
 3. فایروال های سخت افزاری با حافظه داخلی برای اجرای سیاست های امنیتی، اجرای قوانین تجاری و مسیریابی ترافیک عرضه می شوند.
 4. طیف گسترده ای از دستگاه های سخت افزاری فایروال در دسترس است، از یک دستگاه رومیزی کوچک گرفته تا سخت افزار مقاومی که در اتاق سرور شما قرار دارد.
 5. دو نوع فایروال وجود دارد – stateless و stateful – که در آن دومی برای سفارشی سازی و پیچیدگی بازتر است.

معمولاً، سازمان‌ها از دستگاه‌های سخت‌افزار فایروال همراه با نرم‌افزار فایروال استفاده می‌کنند تا یک چشم‌انداز شبکه امن سرتاسر را فعال کنند.

مقایسه سخت افزار و نرم افزار فایروال

مقایسه سخت افزار و نرم افزار فایروالسخت افزار فایروالنرم افزار فایروال
چه چیزی را فیلتر میکند؟ترافیکی را که از لینک بالا به سمت سیستم‌های نقطه پایانی شرکت شما جریان می‌یابد، اما قبل از رسیدن به مشتری فیلتر می‌کندترافیکی را که قبلاً از لینک بالا به مشتری منتقل شده است اما کاربر هنوز به آن دسترسی پیدا نکرده است را فیلتر می کند.
چگونه منابع محاسباتی خود را بدست می آورد؟دارای حافظه و حافظه داخلی برای اجرای تنظیمات و ذخیره موقت روند استفاده است.قدرت محاسباتی آن کاملاً به مشتری که در آن ساکن است بستگی دارد.
آیا ادغام آسان است؟بله، می توانید سخت افزار فایروال را با سایر اجزای زیرساخت مانند SIEM یا مرکز عملیات امنیتی خود (SOC) ادغام کنید.بله، پلتفرم‌های نرم‌افزار فایروال با ادغام‌های از پیش ساخته شده با برنامه‌های رایج ارائه می‌شوند
پوشش چگونه است؟بسته به دستگاه، می‌توانید از هر سیستم شبکه‌ای از سرورهای سازمانی گرفته تا دستگاه‌های IoT خانگی محافظت کنید.از کلاینتی که روی آن نصب شده است محافظت می کند و به طور غیرمستقیم از سایر کلاینت های متصل از طریق همان شبکه محافظت می کند.
قیمت آن چند است؟سخت‌افزار فایروال می‌تواند چند صد دلار برای دستگاه‌های استفاده شخصی هزینه داشته باشد که برای راه‌حل‌های درجه یک سازمانی تا چندین هزار دلار می‌رسد.نرم افزار فایروال از ابزارهای رایگان و منبع باز تا برنامه های کاربردی SaaS ممتاز را شامل می شود.
USP آن چیست؟ در وهله اول از ورود ترافیک مخرب یا ناخواسته به سیستم شما جلوگیری می کند و جریان داده را درست در uplink متوقف می کند. این برای سرورهای سازمانی، اینترنت اشیا و سایر سیستم‌هایی که نمی‌توانید ترافیک اینترنت یا تأثیرات آن را بلافاصله مشاهده کنید، بسیار مهم استاین به عنوان خط دوم دفاعی حیاتی در سیستم عمل می کند و از ایجاد خرابی بیش از حد ترافیک مخرب جلوگیری می کند. USP توانایی آن در استفاده از هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، و دیگر روش‌های پیچیده تحلیل داده‌ها برای کشف بینش‌های هوش تهدید است.

همانطور که می بینید، هم سخت افزار و هم نرم افزار فایروال نقش مهمی در تضمین امنیت سازمانی دارند. به همین دلیل بسیار مهم است که سازمان‌ها در سال ۲۰۲۲ مکانیسم‌های حفاظتی مبتنی بر نرم‌افزار خود را با تجهیزات سخت‌افزاری تقویت کنند، اگر قبلاً این کار را نکرده‌اند.

10 دستگاه سخت افزاری فایروال برتر در سال ۲۰۲۲

بسته به نیاز خود می توانید از بین چندین دستگاه فایروال انتخاب کنید.

در بازار چند میلیارد دلاری فایروال امنیت شبکه که قرار است تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰٫۵ میلیارد دلار برسد، گزینه هایی برای محافظت از شبکه WFH، امنیت دستگاه های هوشمند، امنیت وب کسب و کارهای کوچک، پیشگیری از تهدیدات سازمانی و هر چیزی در این بین خواهید یافت. در این لیست از ده دستگاه سخت افزاری فایروال برتر، ما بهترین راه حل ها را برای رایج ترین موارد استفاده (به ترتیب حروف الفبا) ارائه داده ایم.

Bitdefender BOX-1

بررسی اجمالی: یک راه حل کامل سخت افزاری فایروال برای دفتر خانگی و دستگاه های شخصی شما، از جمله نرم افزار رایگان (Bitdefender Total Security)، نصب، راه اندازی و حمل و نقل رایگان.

ویژگی های کلیدی:

 1. محافظت از همه دستگاه های شبکه، حتی در نقاط پایانی که نمی توانند آنتی ویروس را اجرا کنند.
 2. شامل اشتراک ۱ ساله نرم افزار Bitdefender Total Security است
 3. دارای مرکز امنیت شبکه BOX برای نظارت و مدیریت اکوسیستم دستگاه شما
 4. مرور ایمن، فیلتر محتوا، جلوگیری از فیشینگ/تقلب و هشدارهای نفوذ شبکه
 5. پروفایل های هوشمند برای مدیریت امن دستگاه در خانه شما
 6. ارزیابی آسیب‌پذیری و حفاظت از نیروی brute force

Bitdefender BOX  :USP یک راه حل سرتاسری است که می تواند به دروازه/روتر ISP موجود شما متصل شود یا به عنوان یک دستگاه فایروال مستقل استفاده شود. این دستگاه دارای ۱ گیگابایت حافظه DDR3 به همراه ۴ گیگابایت حافظه داخلی است.

قیمت: Bitdefender BOX  با قیمت ۱۴۹٫۹۹ دلار برای اشتراک ۱ ساله و ۹۹ دلار برای تمدید در دسترس است.

Cisco Firepower-2

بررسی اجمالی: یک فایروال نسل بعدی با محوریت تهدید (NGFW) برای محافظت از شبکه های سازمانی در برابر حملات سایبری پیچیده، سری Firepower سیسکو ارتقاء یافته از لوازم قابل اعتماد ASA است و در مشخصات مختلفی برای پشتیبانی از انتقال داده بین ۸۹۰ مگابیت بر ثانیه و ۱۹۰ گیگابیت بر ثانیه ارائه می شود.

ویژگی های کلیدی:

 1. ادغام حفاظت پیشرفته بدافزار و سیستم پیشگیری از نفوذ نسل بعدی (NGIPS)، بدون تخریب کامل
 2. بیش از ۹۹٪ اثربخشی مسدود کردن تهدید و فیلتر URL برای بیش از ۸۰ دسته
 3. به روز رسانی ۲۴/۷ اطلاعات امنیتی توسط Cisco Talos
 4. اتوماسیون وظایف امنیتی از یک پلت فرم واحد
 5. مرکز مدیریت داخلی یا ارکستراتور دفاعی سیسکو مبتنی بر  ابر
 6. بیش از ۴۰۰۰ برنامه، موقعیت جغرافیایی، کاربران و وب سایت ها را پشتیبانی می کند

Cisco Firepower  :USP به طور یکپارچه در محیط های دیجیتال با وابستگی های داخلی قابل توجه و به روز رسانی های امنیتی به صورت روزانه از Cisco Talos سازگار است. انواع مختلفی از این دستگاه سخت افزاری فایروال وجود دارد که برای واحدهای رک-مونت با قدرت محاسباتی کافی برای پشتیبانی از سرور طراحی شده است.

قیمت: Cisco Firepower در ۲۴ نوع مختلف از Firepower 1010 تا Firepower 9300 – ۳ x SM-56  عرضه می شود – قیمت بسته به فروشنده شما و اشتراک های موجود سیسکو متفاوت است.

CUJO AI Smart Internet Security Firewall-3

بررسی اجمالی:  یک دستگاه فایروال مجهز به هوش مصنوعی برای محافظت از دفتر خانگی شما در برابر تهدیدات مبتنی بر شبکه، این راه حل با نوآوری های اختصاصی هوش مصنوعی و ML CUJO و تجربه در ارائه خدمات به اپراتورهای مخابراتی ارائه می شود.

ویژگی های کلیدی:

 1. حفاظت جامع برای دستگاه های اینترنت اشیا شما۲)دارای باتری های لیتیوم یونی برای حمل و نقل فوق العاده
 2. شناسایی فعالیت های مخرب، اسکن ترافیک آنلاین و جلوگیری از فیشینگ
 3. کنترل های ایمنی برای کودکان، مانند محدود کردن ساعات کاری آنلاین
 4. نصب Plug-and-play با یک برنامه کاربردی دسکتاپ/موبایل برای نظارت از راه دور
 5. پشتیبانی از سرعت اینترنت تا ۱ گیگابایت از طریق محبوب ترین روترهای mesh

USP:  فایروال امنیت اینترنت هوشمند CUJO AI یک دستگاه جمع و جور و قابل حمل است که به درهم ریختگی سخت افزار شما اضافه نمی کند. اما حتی در شکل کوچک خود، بسیار خوب است و در برابر بیشتر تهدیدات رایج مرتبط با اینترنت محافظت می کند.

قیمت: CUJO با قیمت ۹۰ تا ۱۱۰ دلار در آمازون در دسترس است.

Fortinet FortiGate® ۶۰۰۰F Series-4

بررسی اجمالی: FortiGate Fortinet یک دستگاه NGFW با کارایی بالا برای شرکت های بزرگ و ارائه دهندگان خدمات با قابلیت های SD-WAN داخلی، تونل های رمزگذاری شده IPSEC و گزینه های مختلف استقرار است.

ویژگی های کلیدی:

 1. مجهز به پردازنده های نسل بعدی واحد پردازش هم افزایی (SPU) برای حداکثر سرعت
 2. تأخیر بسیار کم (تا ۲ میکروثانیه)
 3. پیشگیری از نفوذ بر اساس بررسی ناهنجاری در زمان واقعی
 4. اولویت بندی ترافیک و صف بندی برای عملکرد برتر شبکه
 5. بازرسی های امنیتی سریع
 6. FortiOS برای ادغام و کنترل کل اکوسیستم

USP  :USP این دستگاه سخت افزاری فایروال، پارچه امنیتی Fortinet است. این شامل مکانیسم‌های حفاظتی حیاتی مانند تشخیص مبتنی بر هوش مصنوعی، دسترسی به شبکه بدون اعتماد و امنیت ابری است. همچنین، یافتن راه حل منحصر به فرد مبتنی بر SPU Fortinet در این بخش دشوار است.

قیمت: فورتی گیت یک دستگاه ممتاز است که برای استفاده های سنگین مناسب است، اما قیمت نهایی به فروشنده شما بستگی دارد.

Netgear ProSAFE-5

بررسی اجمالی: Netgear یک فایروال کلاس تجاری و راه حل VPN است که دسترسی به شبکه را بین مکان های HQ، دفاتر راه دور، شعب و کارکنان WFH ایمن می کند.

ویژگی های کلیدی:

 1. انتقال امن داده ها از طریق شبکه های عمومی یا خصوصی
 2. پیاده سازی انعطاف پذیر، همراه با مودم های ISP فعال و پورت های گیگابیتی شما
 3. قوانین فایروال قابل تنظیم برای امنیت مناسب
 4. فیلتر کردن کلمات کلیدی URL، حفاظت از DDoS و هشدارهای امنیتی بلادرنگ
 5. پردازش شبکه تسریع شده برای بهره وری سازمانی
 6. احراز هویت برای محافظت در برابر دسترسی غیرمجاز از راه دور

Netgear ProSAFE  :USP برای کسانی که نیاز به راه حلی مقرون به صرفه و قوی با ماندگاری طولانی دارند ایده آل است.

قیمت: محصولات Netgear بین ۴۰ تا ۳۰۰ دلار قیمت دارند. قیمت ها با توجه به مکان و اندازه سفارش متفاوت است.

Palo Alto Networks PA-7000 Series-6

بررسی اجمالی: این یک دستگاه سخت افزاری فایروال درجه سازمانی (شبیه به Fortinet FortiGate) است که با Microsoft Azure Directory، Citrix و سایر اجزای زیرساخت IT محبوب ادغام می شود.

ویژگی های کلیدی:

 1. یک NGFW مجهز به ML که در تست‌های آزمایشگاهی به امتیاز اثربخشی ۱۰۰% دست یافت
 2. پوشش دستگاه های IoT مدیریت نشده و امنیت بومی ۵G
 3. تجزیه و تحلیل رفتار برای شناسایی دستگاه ها و توصیه سیاست های امنیتی
 4. گزارش های استفاده از برنامه سفارشی برای تجزیه و تحلیل ترافیک SaaS
 5. گروه های کاربر پویا برای اجرای تصمیمات امنیتی محدود به زمان
 6. پوشش برای کارکنان WFH و ماشین های مجازی

USP:  سری PA-7000 دارای دو USP است: سازگاری با اینترنت اشیا درجه سازمانی و جلوگیری از فعالیت های مخرب، حتی زمانی که ترافیک رمزگذاری شده است. همچنین، این دستگاه فایروال دارای پیشگیری از بدافزار مبتنی بر WildFire است که از ML و تجزیه و تحلیل مبتنی بر ابر برای اطلاعات تهدید در زمان واقعی استفاده می‌کند.

قیمت: Palo Alto Networks از طریق شبکه جهانی فروشندگان خود فعالیت می کند و قیمت گذاری در مناطق مختلف متفاوت است.

Netgate pfSense Security Gateway Appliances-7

بررسی اجمالی: این راه‌حل سخت‌افزاری فایروال از مشارکت بین pfSense (یک سازمان نرم‌افزار فایروال منبع باز) و شرکت امنیت سایبری، نت‌گیت، ناشی می‌شود.

ویژگی های کلیدی:

 1. طیف گسترده ای از راه حل ها، از دفاتر کوچک و کارگران از راه دور گرفته تا مشاغل متوسط/بزرگ و دفاتر شعبه
 2. پردازنده‌های پیشرو در صنعت (ARM Cortex، Intel Atom یا Intel Xeon)
 3. حافظه رم از ۱ تا ۱۶ گیگابایت و ۸ تا ۱۵۰ گیگابایت حافظه داخلی
 4. پشتیبانی تجاری برای استقرار سازمانی در دسترس است
 5. نظارت بر امنیت و گزارش با هشدارهای زمان واقعی
 6. نرم افزار فایروال منبع باز (pfSense) برای بهینه سازی هزینه

USP:  دستگاه‌های فایروال NetGate pfSense به خوبی ساخته شده‌اند، از موارد خاص استفاده می‌کنند و برای مصارف صنعتی به اندازه کافی مقاوم هستند. پردازنده‌های اینتل و حافظه/ذخیره‌ی فراوان، دو تفاوت اصلی برای این سری راه‌حل‌ها هستند.

قیمت: SG-1100 Secure Gateway از ۱۷۹ دلار شروع می شود.

SonicWall Network Security Firewalls-8

بررسی اجمالی: مجموعه ای از دستگاه های سخت افزاری فایروال برای SMB ها، شرکت های متوسط، و سازمان های بزرگ (از جمله اپراتورهای مرکز داده) و ارائه دهندگان خدمات.

ویژگی های کلیدی:

 1. سری TZ NGFW برای مشاغل کوچک با SD-WAN، رمزگشایی SSL/TLS و تا ۵ گیگابیت بر ثانیه
 2. سری NSa NGFW برای شرکت های متوسط ​​با بازرسی حافظه عمیق در زمان واقعی (™RTDMI) برای مسدود کردن بدافزارهای ناشناخته
 3. سری NSsp NGFW برای شرکت های بزرگ با حفاظت از تهدیدات پیشرفته و سیاست های امنیتی یکپارچه
 4. بیش از یک میلیون حسگر امنیتی در بیش از ۲۰۰ منطقه برای استخراج بینش اطلاعاتی تهدید
 5. کنسول مدیریت می تواند در محل یا در فضای ابری میزبانی شود

USP:  بزرگترین USP SonicWall تنوعی است که ارائه می دهد. هر خانواده محصول (TZ، NSa، و NSsp) 3 تا ۱۰ جایگزین ارائه می دهد. این به شما این امکان را می دهد که ترکیب محصول عالی را برای محیط شبکه خود انتخاب کنید.

قیمت: محصولات فایروال SonicWall در میان فروشندگان با قیمت های خاص منطقه در دسترس هستند.

Sophos XG Firewall-9

بررسی اجمالی: Sophos یک راه حل فایروال قدرتمند است که تبادل داده ها را بین مکان های HQW و دفاتر راه دور (مشابه NetGear ProSAFE) با حاکمیت یکپارچه برای ابرهای عمومی و خصوصی ایمن می کند.

ویژگی های کلیدی:

 1. مدیریت یکپارچه تهدید، از جمله گزارش های امنیتی و ردیابی امن برنامه های وب
 2. Sandboxing تهدید با فناوری یادگیری عمیق SophosLabs
 3. فیلتر spam، جلوگیری از فیشینگ و شناسایی تهدید ایمیل
 4. VPN داخلی و SD-WAN برای استقرار بدون لمس
 5. تجزیه و تحلیل عمیق استفاده از وب و فعالیت برای نقشه برداری روند
 6. کنترل برنامه‌های همگام‌سازی شده برای کشف فناوری اطلاعات سایه و برنامه‌های پرخطر

USP:  این دستگاه سخت افزاری فایروال توسط غول امنیتی Sophos که به خاطر نوآوری های امنیتی پیشرو در صنعت شهرت دارد، پشتیبانی می شود.

به عنوان مثال، ویژگی اختصاصی ™ Security Heartbeat این شرکت سلامت شبکه شما را به شما می گوید و علائم هشدار دهنده هرگونه تهدید احتمالی را به شما می گوید. همچنین، این دستگاه با Intercept X، نرم افزار امنیتی شبکه Sophos ترکیب می شود تا یک مکانیسم حفاظتی سرتاسر ایجاد کند.

قیمت: از ۹۹۲ دلار شروع می شود. قیمت نهایی شما به اشتراک نرم افزار، مجوزهای اضافی، زیرساخت های موجود و سایر متغیرها بستگی دارد.

WatchGuard Firebox (T35 and T55)-10

بررسی اجمالی: یک دستگاه سخت افزاری مستقل فایروال برای دفاتر و سایت های کوچک، WatchGuard تمام ویژگی هایی را که در یک راه حل مدیریت تهدید یکپارچه انتظار دارید، بسته بندی می کند.

ویژگی های کلیدی:

 1. فرمی شیک و مدرن که از رقبای خود متمایز است
 2. به عنوان راه حل های معمولی، بی سیم یا ناهموار موجود است
 3. آنتی ویروس داخلی VPN، اسکن سریع و اسکن کامل
 4. حداکثر ۲۰۰ محدودیت کاربر احراز هویت شده
 5. محافظت در برابر حملات DOS، تهدیدات ترکیبی و بسته های داده پرخطر
 6. جستجوی ایمن و امنیت Google برای کسب و کار

USP:  شامل طراحی شیک و انواع دستگاه های آن است.به غیر از T-35 و T-55 برای دفاتر کوچک، راه‌حل‌هایی برای کارگران از راه دور، صنایع پرتردد کاربر (به عنوان مثال، هتل‌ها)، مکان‌هایی با اندازه متوسط ​​و استفاده سازمانی کاربرد دارد.

قیمت: WatchGuard از یک مدل قیمت گذاری شفاف پیروی می کند که از ۵۳۹ دلار برای Firebox 8035 شروع می شود (نرم افزار دارای قیمت اضافی است).

در آخر، شما چه یک کاربر مستقل باشید، چه یک سازمان بزرگ و یا، یک ارائه دهنده خدمات دیجیتال با زیرساخت سرور خاص، سخت افزار فایروال می تواند ارزش قابل توجهی به وضعیت امنیتی شما بیافزاید.حتی زمانی که اقدامات حفاظتی پیچیده و مبتنی بر نرم‌افزار را در سیستم‌های کلاینت خود اتخاذ می‌کنید، مطمئن شوید که ترافیک مخرب زیادی را در مرحله uplink مسدود می‌کنید و در نتیجه احتمال حمله را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهید.

برای مطالعه مقالات بیشتر در رابطه با تهجیزات شبکه و سوئیچ های سیسکو سایت ما را دنبال کنید…

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code